Sanatçı ifadesi

Düşük gelirli bir ailede doğdum. Babamın okuryazarlığı beşinci sınıftı ve annem okuma yazma bilmiyordu. Ailemde kilim dokumaya 6 yaşımda başladım ve 22 yaşımda üniversitede bitirdim. 2001 yılında eczacılıktan mezun oldum.
El dokuması kilimler büyük emek ve ustalık isteyen bir süreç olduğundan, dokuma, boyama ve tasarım tekniklerini uzun sürede öğrendim ve deneyim kazandım.
Halı ve sonrasında grafik ve sanat alanlarında zengin bir birikime sahip olarak, çığır açıcı olduğunu düşündüğüm kilim aracılığıyla düşüncelerimi ve fikirlerimi ifade etmeye karar verdim.
Sadece kendi tasarımlarımı yapmakla kalmayıp, bir sanatçı olarak yenilikçi olduğunu düşündüğüm çalışmalarımda insanların duygu, düşünce ve fikirlerine katılmaya istekliyim.
Ana tarzım “Sembolizm” ama başkalarını da deneyimlemek isterim çünkü sanat sınırsızdır ve onun güzelliği ve benzersizliğidir.
Hikayemi veya müşterilerimi anlatacak bir sanat eseri yaratmak için farklı dokuma tarzlarını, tasarımları, boyamaları, formları ve malzemeleri birleştirmeye çalışıyorum.
İtiraf etmeliyim ki El dokuması halılarda devreye girip daha fazlasını öğrenecek daha çok alan var. İngilizce, Fransızca, Rusça ve Arapça okumayı seviyorum. Ana dilim Türkçe, ikinci dilim ise Farsçadır. Ben de Avustralya vatandaşıyım.